Lajme

Në ditën e Bajramit rrahen keq mes vete dy familje në Podujevë, nëntë persona përfundojnë në spital

Një perleshje mes dy familjeve ka ndodhur të martën rreth orës 09:00 në Podujevë.

Rastin e ka konfirmuar Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh, ku bëhet e ditur se nëntë personat e përfshirë kanë pranuar tretman mjekësor si pasojë e lëndimeve që kanë marrë, shkruan Reporteri.net.

“Ka ndodhur një përleshje në mes të dy familjeve (9 meshkuj kosovarë), ku si pasoj të njëjtit kanë pësuar lëndime trupore dhe të njëjtit kanë pranuar tretman mjekësor.”, thuhet në raport.

Policia tutje njofton se në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me një karikator me 7 fishekë dhe një shkop.

Me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt. /Reporteri.net

Postime të ngjajshme
Lajme

Parashikimi i motit për ditën e diel

Lajme

Përveç temperaturave të larta, Kosova në këto ditë do të zhytet edhe me pluhurin saharian

Lajme

Infektologu kosovar tregon se pse po infektohen të vaksinuarit kundër COVID-19

LajmeShow Bizz

Morena Taraku mesazh publik Edi Ramës! Me fjalë të ashpëra zbulon diçka që nuk e kemi ditur