Lajme

Ndryshojnë temperaturat përsëri, parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas këtij instituti, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius.

“Temperaturat maksimale të ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë Celsius”, thuhet në njoftimi ne tyre.

Tutje, në këtë njoftim thuhet se do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.

Postime të ngjajshme
Lajme

KEDS: Këto vende do të mbesin pa rrymë nesër

Lajme

Gastronomët kanë një njoftim për gjithë klientët

Lajme

U raportua se janë kthyer eshtrat e Ukshin Hoti, ja çfarë thotë djali i tij

Lajme

Këtyre moshave u takojnë 3 viktimat e sotme të COVID-19