Lajme

Ndodhi kosovare: Babai e dërgon vajzën 13 vjeçe për t’i bërë buzët botoks

Ndërhyrjet estetike tashmë sa kohë janë bërë trend pos në vende të huaja, edhe në Kosovë.

Dermatologia Dialeta Dauti, ka thënë tregoi se moshat e ndryshme i nënshtrohen këtyre ndërhyrjeve.

Rast i rrallë, ku një 13 vjeçare ka shkuar t’i bëjë buzët botoks, nën shoqërimin e prindit të saj.

Inicialet e së njëjtës nuk janë bërë të ditura, ndërkohë Dauti për RTV 21 shton se njëkohësisht ka informuar vajzën dhe babain e saj se cilat janë rreziqet e ndërhyrjeve në fytyrë, në moshë kaq të re.

Tutje, shton se pas bisedës e njëjta ka potencuar se këto injeksione mund të gjenden edhe në vende të tjera, të cilat blihen dhe më pas injektimi bëhet nga vet pacienti.

Postime të ngjajshme
Lajme

Mërgimtari në shesh ia dhuron 200 euro Valon Sylës

LajmeShow Bizz

Nikoll Nikprelaj humb personin më të dashur të familjes

Lajme

Uran Ismaili bun në Tophane – Ja çfarë ndreqën këtë herë

Lajme

Parashikimi i motit në Kosovë, këto temperatura na presin javën e ardhshme