Sport

Ndodh në Itali: Gjyqtari e detyron trajnerin ta ndërrojë këmishën

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Një ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur dje në ndeshjen hapëse të kampionatit italian mes Parmës dhe Juventusit, dhe protagonistë kanë qenë arbitri Maresca e trajneri i vendasve Roberto D’Aversa.

Ky i fundit kishte veshur një këmishë të bardhë dhe një kollarë ngjyrë blu, duke krijuar një kombinim të ngjashëm me fanellën e parë të skuadrës së tij, dhe pikërisht për këtë reagoi edhe arbitri.

Maresca ndali ndeshjen dhe i kërkoi D’Aversas që të ndërrojë këmishën, për të mos u krijuar konfuzion mes tij dhe futbollistëve të Parmës, ndërsa tekniku u detyrua të pranojë vendimin dhe të veshë një këmishë të zezë.

D’Aversa në fillim të ndeshjes…

D’Aversa pasi ndërroi këmishën

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv