Lajme

Ndodh edhe kjo: Pacienti me COVID largohet fshehurazi nga dritarja e spitalit

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në Gostivar të Maqedonisë së Veriut. Një pacient është filmuar duke dalë nga dritarja e dhomës së pasme të Repartit Infektiv në Gostivar.

Pamjet e këtij momenti janë shpërndarë nga media të shumta në Maqedoninë e Veriut, ndërkohë lidhur me këtë rast ende nuk ka asnjë reagim nga spitali apo nga policia.

Maqedonia e Veriut po përballet me një shtim të numrit të infektimeve me Covid-19. Pas Shkupit, Gostivari dhe Tetova janë qytetet me më së shumti të infektuar.

Që nga fillimi i pandemisë në Gostivar janë regjistruar 7.503 raste me koronavirus, ndërsa momentalisht ka 1.394 raste aktive.

https://video.gjirafa.com/10000000-600670304647172-3205558674872008775-n-mp4

Postime të ngjajshme
Lajme

‘Amerika merr në dorë komplet situatën’

LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

Lajme

U mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, ja për çfarë u diskutua

Lajme

Tragjike: Vetura del nga rruga dhe bie në lumë, një i vdekur dhe dy të lënduar