Auto/Tech

Ndodh edhe kjo, burri nga Gjermania kaloi tre javë duke kërkuar se ku e kishte parkuar makinën

Një njeri nga një qytet i vogël në Gjermaninë veriperëndimore, përgjatë kufirit me Holandën, ishte aq i hutuar në një qytet të madh sa për tre javë ai nuk ishte në gjendje të gjente se ku e kishte parkuar makinën e tij.

Një 62-vjeçar parkoi automjetin e tij në një garazh shumëkatëshe në Osnabrueck, një qytet me 165,000 banorë, në fillim të shkurtit dhe shkoi në një takim.

“Unë madje nuk e di se sa herë kemi qenë në Osnabrueck duke kërkuar më një makinë”, tha vajza e tij të mërkurën.

Ai nuk kishte një biletë parkimi me emrin e parkingut sepse parkingu ishte i hapur dhe vendi se ku lëshoheshin biletat nuk po punonte, sipas vajzës së tij.

Babai i saj u largua me makinë nga qyteti i vogël Bentheim në Saksoninë e Ulët për në Osnabrueck në 3 Shkurt. Kur hyri në qytet po kërkonte parkim afër qendrës, i parkuar në garazh dhe më vonë nuk mund të kujtohej se ku ishte makina e tij.

Për tre javë, babai dhe vajza kontrolluan shumë garazhe në Osnabrueck.

Përfundimisht ata kontaktuan mediat dhe disa gjermanë raportuan se ai kishte gjetur automjetin e tyre.

Makina ishte në garazhin e hotelit në qendër të qytetit.

Postime të ngjajshme
Auto/Tech

Menacing Flat Black 1972 Chevy Nova 4-Speed Build

Auto/Tech

Afro 20 mijë raste me coronavirusin, midis punonjësve të Amazon-it

Auto/Tech

IPHONE JUAJ DO TË SHËRBEJË TANI EDHE SI ÇELËS VETURE

Auto/Tech

Krejt çka duhet të dini në lidhje me telefonin e fundit të Apple