Sport

Ndodh çmenduria Haaland ka zgjedhur, i thotë ‘PO’ gjigantit Evropian

Erling Halland dëshiron të vazhdojë karrierën e tij në Chelsea, por së pari ai do të duhet të bindë drejtuesit e Borussia Dortmund për ta lejuar atë të largohet këtë verë.

Klubi gjerman pretendon se Halland nuk është për shitje, por gjithsesi vendos një çmim që ata besojnë se klubet e interesuara nuk do të paguajnë.

Çmimi i lartë nuk e tronditi Chelsea, e cila përgatiti një ofertë prej 180 milion euro për nënshkrimin e Hollande, pretendojnë mediat në Ishull.

Kampioni i Evropës nuk do të kursejë para për të përmbushur dëshirën më të madhe të trajnerit Tuhel, dhe kjo është pikërisht Hollanda.

Informacioni i fundit nga Ishulli është se Halland ka rënë dakord për një transferim në Stanford Bridge dhe të dy klubet së shpejti do të fillojnë negociatat.

Postime të ngjajshme
Sport

Mikrobiologu Lul Raka: Kur klubet tona të fillojnë garat në Evropë, le të lejohen shikuesit në një përqindje

Sport

Mici flet nga Tirana

Sport

Shkëndija nënshkruan kontratë profesionale me mesfushorin 17-vjeçar

Sport

Zyrtare: Trepça ’89 ndahet me futbollistin e njohur