Sport

Ndeshje tejet interesante zhvillohen në xhiron e 10-të të Ligës së Parë, këto janë delegimet e plota të gjyqtarëve

Në fundjavë zhvillohet xhiro e 10-të në Ligën e Parë të Kosovës në futboll.

Do të ketë përballje të nxehta në të dy grupet, teksa janë deleguar edhe gjyqtarët të cilët do t’i gjykojnë këto takime, shkruan Gazeta Olle.

Gjyqtari i Superligës, Besfort Kasumi do ta gjykojë ndeshjen interesante të Grupit A, ndërmjet Drenasit dhe A&N. Asistentët e tij do të jenë Lulëzim Statovci dhe Burim Jashari.

Delegimet e plota të Grupit A:

Edhe në Grupin B zhvillohen ndeshje interesante, ku spikat derbi lokal ndërmet 2 Korrikut dhe Ramiz Sadikut. Këtë ndeshje e gjykon Granit Pacolli me asistentët Eris Sekiraqa dhe Albin Ajvazi.

Delegimet e plota të Grupit B:

Related posts
Sport

Ky pritet të jetë kundërshtari i radhës i Furyt

Sport

Formacionet zyrtare: Bayern Munich – Barcelona

Sport

Një turne i madh do të mbahet këtë muaj në kryeqytet – këto janë detajet

Sport

Ramos tregon cili është futbollisti më i afërt i tij, e kosnideron si vëlla

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *