Sport

Ndeshje interesante edhe në Ligën e Parë, këto janë rezultatet e kësaj jave

Me ndeshjet e zhvilluara sot ka përfunduar java e 11-të në Ligën e Parë, në të dyja grupet derisa janë shënuar rezultate interesante,

Në grupin A veçohen fitoret e Malishevës, Istogut dhe A&N, skuadrave që ndodhen në pjesën e epërme të tabelës, ndërkohë që derbi ndërmjet Drenasit dhe Dukagjinit është mbyllur në barazim, shkruan “Zeri.info”.

Në anën tjetër në Grupin B, skuadra e Kikës e ka fituar derbin ndaj Dardanës, teksa fitore kanë shënuar edhe Ulpiana e Ferizaj,

Rezultatet komplete të xhiros së 11-të:

Grupi A

Liria – Onix 0-0

Vushtrria – Istogu 0-1

Drenasi – Dukagjini 2-2

Vëllaznimi – A&N 0-1

Malisheva – Trepça 1-0

Grupi B

Ulpiana – KEK-u 2-0

Ferizaj – 2 Korriku 2-0

Dardana – Kika 0-2. /Zeri.info

Postime të ngjajshme
Sport

Yll Hoxha shpërblen veten pas paraqitjes së mirë në ndeshjen e sotme

Sport

Ish-bashkëlojtarët e Sinanit me telegram emocionues ngushëllimi për familjen dhe shokët e tij

Sport

Arsyet që e shtyjnë Messin të pranojë ofertën e PSG-së

Sport

Prishtina mëson kundërshtarët e mundshëm në Ligën e Kampionëve