Sport

Ndeshje futbolli, Kosova shënon fitore të thellë ndaj Serbisë

FC Kosova Munchen ka shënuar fitore të thellë ndaj Serbisë në kuadër të ndeshjeve seniore në regjion të Munchenit, shkruan Sheshi.info

Në këtë takim golashënuesit ishin: Vaxid Hyseni 2x, Faruk Bytyqi, Agron Muharremi 3x, Burim Januzi, Melan Muji.

“Fitores sonë të mbrëmshe ju gëzuan edhe mysafirët tanë special Konsulli Gjeneral i Rep. Kosovës në Mynih z. Afrim Nura me Labinot Gucatin si dhe përfaqsuesit e LAPSh-it”, shkroi klubi në llogarinë zyrtare në Facebook.

Postime të ngjajshme
Sport

U rrit në La Masia, rrëfehet Balliu: Ja pse u largova nga Barcelona

Sport

Carabao Cup kthehet me tri sfida, vëmendja në "Stamford Brigde"

Sport

Veprim i mirë nga Rashica, viziton Ambasadën e Kosovës në Britani të Madhe

Sport

Sot zhvillohet ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, Llapi – Kosova Düsseldorf