Sport

Ndeshje e zjarrtë, Ballkani dhe Malisheva dhurojnë spektakël para qindra tifozëve

Ballkani dhe Malisheva kanë dhuruar sot spektakël në Suharekë.

Një takim përgatitor i luajtur mes tyre ishte shumë i bukur dhe interesant, shkruan Gazeta Olle.

Malisheva kaloi pritshmëritë dhe i bëri shumë telashe skuadrës suharekase që po lufton për titullin duke detyruar kështu “Xhebrailat” që të djersijnë më shumë se sa mund ta kishin pritur.

Rezultati përfundimtar i takimit ishte 3-2 në favor të Ballkanit.

 

Mirlind Daku realizoi golin e fitores pas një goditje nga larg në minutën e 77-të.

Paraprakisht për skuadrën e Bledi Shkëmbit kishin realizuar Ermal Krasniqi dhe Meriton Korenica, ndërsa tek të besuarit e Arsim Thaçit golin e kishin gjetur dyshja e talentuar Rrahmani – Sekiraqa.

Ky takim u përcjellë nga qindra tifozë të pranishëm në shkallët e stadiumit.

Postime të ngjajshme
Sport

Superliga Live: Prishtina – Llapi, Gjilani – Arbëria

Sport

Rezultatet e dy ndeshjeve të stinorit vjeshtor mes Prishtinës dhe Llapit

Sport

FC Prishtina – Llapi: Forma e skuadrave në pesë ndeshjet e fundit dhe përballjet direkte

Sport

Shtatë takime në Ligën e Parë: “Nxehtë” në Klinë, spikat derbi në Prizren