Sport

Ndeshja e veteranëve Kosovë – Shqipëri për nder të Pavarësisë

Në kuadër të shënimit të 13-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, më 16 shkurt, do të organizohet ndeshja ndërmjet veteranëve të futbollit të Kosovës dhe veteranëve të futbollit të Shqipërisë.

Ndeshja ka pasur të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, por për shkak të kushteve atmosfera është bartur në fushën e 2 Korrikut.

Ky aktivitet organizohet nga Federata e Futbollit e Kosovës.

Ndeshja fillon në orën 12:00, derisa për shkak të situatës me pandeminë edhe ky event do të zhvillohet pa praninë e tifozëve.

Postime të ngjajshme
Sport

“Toki” flet për fitoren e Prishtinës në Mitrovicë

Sport

“Qeqa” e komenton fitoren e Dritës ndaj Besës

Sport

“Bomba” e mbrëmjes: Xhevdet Shabani mund të largohet nga Drita?

Sport

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin