Lajme

Ndërron jetë aktivisti i LDK-së

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shkumbin Gashi, ka njoftuar se ka ndërruar jetë aktivisti i kësaj partie, Isuf Bajraktarit.

Gashi përmes një postimi në Facebook, tha se Bajraktari për vite me radhë i arsimoi shumë gjenerata nxënësish.

Njoftimi i plotë:

Sot nga ne u nda Isuf Zenel Bajraktari, intelektual i kohës, veteran i arsimit, aktivist i madh i LDK-së.

Isuf Zenel Bajraktari për vite me radhë i edukoj dhe i arsimojë gjenerata të tëra nxënësish, si dhe udhëheqi shkollën fillore në Baran, kështu ai i sherbeu vendit të tij edhe përkundër pengesave që kishte nga sistemi i kaluar.

Më këtë rast ju shprehi ngushllime të sinqerta Familjes Bajraktari, miqëve dhe shokëve.

Postime të ngjajshme
Lajme

Rrëfehet piloti amerikan: Si na suImuan serbët me raketa në Beograd gjatë bombardimeve më 1999

Lajme

Kalon projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike me kushtet e PDK’së

Lajme

Vjosa Osmani nuk ka të drejt të formojë parti politike, e ka vetëm një opsion

Lajme

Zemaj takohet me Hotin: Dakordohen për vendimet për festat e fundvitit