Sport

Ndërhyrje horror në Messin, por argjentinasi shpëtoi me shumë fat

Lionel Messi mund të kishte pësuar një lëndim tejet të rëndë në takimin që Barcelona e zhvilloi ndaj Villarealit.

Ylli argjentinas kishte topin në këmbën e tij dhe po tentonte kalonte lojtarët kundërshtar në pjesë të dytë, por u ndal në mënyrë të tmerrshme.

Ishte minuta e 64-të, kur Manuel Trigueros bëri një ndërhyrje horror, e që gjyqtari nuk ngurroi të suspendonte atë nga takimi me karton të kuq.

 

Për më shumë se pesë minuta, Messi mbeti i shtrirë në tokë, e që u dyshua se nuk und të vazhdonte më takimin.

Mirëpo, 33-vjeçari u ngrit në këmbë dhe Barcelona u largua nga ai takim me fitoren 2-1.

 

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s