Sport

Napoli rrezikon kualifikimin, mposhtet nga Spartaku i Moskës

Ekipi italian ka pësuar një humbje të papritur në Evropa Ligë.Napoli është mposhtur nga Spartaku i Moskës me rezultat 2-1.

Vendasit e nisën ndeshjen shumë mirë, dhe arritën të kalojnë në epërsi në min e 3′ me golin e Alexander Sobolev nga penalltia.I njëjti futbollistë shënoi sërish në min e 28′ për ti dhënë epërsinë ekipit të tij 2-0.

Pjesa e dytë i takoi në tërësi ekipit italian, që mori komplet iniciativën në tentim të barazojnë rezultatin.

Elif Elmas riktheu në lojë ekipin e tij me golin e realizuar në min e 64′ për 2-1.

Edhe në vazhdim Napoli kishte shumë raste shënimi, por që nuk arriti ti shfrytëzojë dhe pësoi humbje me rezultat 2-1.Me këtë fitore tani Spartaku i Moskës ngjitet në vendin e parë me shtatë pikë, aq sa ka edhe Napoli në vendin e dytë.

Related posts
Sport

Këto janë skuadrat e kualifikuara në raundin eliminues në Ligën e Kampionëve

Sport

Barcelona nuk ia del në “Allianz Arena”, mposhtet nga Barcelona

Sport

Futbollisti i Dritës pritet të operohet, luajti 60 minuta me dorë të thyer ndaj Prishtinës

Sport

Barcelona pëson edhe golin e tretë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *