Lajme

“Na këpute shpirtin, na ike e shkove në parajsë”, 34-vjeçari humb jetën nga COVID-19

34-vjeçari Hysni Sejfijaj, nga fshati Gramaqel i komunës së Deçanit dje ka humbur betejën me COVID-19.

Lajmi është bërë i ditur nga xhaxhai i të ndjerit, Besim Sejfijaj, i cili ka shkruar se ikja e nipit të tij ia këputi shpirtin.

“Eu Hysë, nuk i patem fjalt kshtu.

Qdo here qe vijshe per vizitë, folnim per sfidat e jetës, folshim edhe per synimet profesionaleper këtu ne Kosov dhe atje ku punojshe, por asnjëhere… ama asnjiher nukë e menduam ndarjen tende nket moshë, i ri dhe plot vullner per jetë.

Ah CUK, na kpute shpirtin na ike e shkove ne parajs, e skemi qte bejm veq te qmallemi me kujtimet per ty dhe me dy Engjuj qe na i le.

Pusho ne paqe CUK, pusho i qetë ingjinieri imë djali i vëllaut , nipi imë Hysni!”, ka shkruar ai në Facebook.

Për vdekjen e Hysni Sejfijaj ka shkruar edhe një familjare tjetër në rrjetin social Instagram.

“Kurrë se besova se virusi do ta merr jetën, shumë u rujte prej virusit, por s’ja dole. Zoti njerin e mirë e merr ngat vetit”, ka shkruar ndër të tjera kjo familjare.

I ndjeri ka lënë pas gruan dhe dy fëmijët. /frontonline.net

Postime të ngjajshme
Lajme

KEDS: Këto vende do të mbesin pa rrymë nesër

Lajme

Gastronomët kanë një njoftim për gjithë klientët

Lajme

U raportua se janë kthyer eshtrat e Ukshin Hoti, ja çfarë thotë djali i tij

Lajme

Këtyre moshave u takojnë 3 viktimat e sotme të COVID-19