Sport

Myrto Uzuni lojtari më i shtrenjtë në kampionatin e Hungarisë

Myrto Uzuni ka zhvilluar një sezoni fantastik me Ferencvarosin, duke e fituar titullin e kampionit në Hungari.

Ai u transferua një vit më parë nga Lokomotiva Zagreb për 1,8 milion euro, por arriti të tregojë aftësitë e tij në Hungari duke u përshtatur menjëherë.

Kjo ka bërë që çmimi i tij të rritet ndjeshëm, duke u bërë futbollisti më i shtrenjtë në kampionatin hungarez.

Tani vlera e Uzunit është rritur në 3 milionë euro edhe pse gjendemi në mes të krizës financiare të shkaktuar nga pandemia COVID-19.

Pas tij vijnë dy lojtarë që luajnë në një skuadër me të, sulmuesi Tokmac Nguen që vlen 2.8 milionë euro dhe portieri Dénes Dibusz që vlen 2,5 milionë euro.
Për sulmuesin kjo verë pritet të jetë aktive, pasi pritet të ketë shumë drejt tij, ndërsa dëshira e Uzunit është një kampionat më i madh se ai i Hungarisë.

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina testohet për COVID-19, e merr një lajm të mirë para finales së nesërme

Sport

Momenti kur bashkëlojtarët ia prishin gjumin Messit për ta uruar për ditëlindje

Sport

Ndryshohet orari i ndeshjes së Dritës, ja kur luan me Deçiqin

Sport

Kodraliu largohet nga KEK-u