Lajme

Mutacioni britanik i koronavirusit konstatohet në këto vende

Italia sot ka shënuar 10 mijë e 407 raste të reja me koronavirus, ndërsa në spitale ndërruan jetë 261 persona.

Edhe pse rastet e reja janë duke rënë, autoritetet janë të shqetësuara për shkak të konstatimit të mutacionit të ri të virusit tek disa pacientë.

Versioni britanik i koronavirusit u konstatua tek 6 pacientë në Napoli, të cilët ishin kthyer në Itali para pezullimit të fluturimeve.

Po ashtu, raste të ngjashme janë konstatuar në Veneto dhe në Bari.

Postime të ngjajshme
Lajme

Rusia reagon në deklaratën e Ramush Haradinajt

Lajme

Reagon VV: Daka veproi si marionetë në duart e Kumbarëve, por LVV nuk e ndalin dot

Lajme

Qeni ndjek ambulancën që merr pronarin e tij, dhe pret gjashtë ditë jashtë spitalit

Lajme

Pacolli tregon nëse kishte ofertë nga Albin Kurti për zgjedhjet e 14 shkurtit