Lajme

Mushkolaj tregon shkaktarët kryesor për eskalimin e gjendjes me pandeminë

Njohësi i çështjeve politike, Imer Mushkolaj, ka reaguar sërish, lidhur me numrin e viktimave dhe rasteve të reja nga koronavirusi.

Mushkolaj thotë se shteti duhet t’i inspektojë dhe kontrollojë vendet ku potencialisht mund të rritet virusi.

Mushkolaj përmend diskotekat, dasmat dhe kafiteritë, në të cilat thotë se kanë lëvizur mijëra vetë, pa asnjë mbikqyrje nga ana e shtetit.

Shkrimi i plotë:

Mijëra vetë nëpër diskoteka, mijëra të tjerë në dasma e kafeteri pa respektu kurrfarë masash. Asnji mbikëqyrje nga autoritetet, asnji inspektim. Shteti e ka për detyrë me e menaxhu situatën, me i kontrollu masat që i vendos. Shthurje totale. Çmenduni totale. Nuk ka si të jenë ndryshe pasojat, përveç se tragjike.

Postime të ngjajshme
Lajme

‘Amerika merr në dorë komplet situatën’

LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

Lajme

U mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, ja për çfarë u diskutua

Lajme

Tragjike: Vetura del nga rruga dhe bie në lumë, një i vdekur dhe dy të lënduar