Sport

Muriqi s’po ndalet duke shënuar, por tjetër kush është golashënuesi më i mirë i Kosovës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Vedat Muriqi ishte njëri nga më të mirët në fushë në ndeshjen me Çekinë ku edhe realizoi golin e barazimit

Kombëtarja e Kosovës e mposhti Çekinë 2-1 në Fadil Vokrri me golat të shënuar në këtë takim nga Vedat Muriqi dhe Mërgim Vojvoda.

Sulmuesi nga Prizreni po shkëlqen me fanellën e Kosovës dhe deri tani ka realizuar 6 gola për ‘Dardanët’ në 21 paraqitje.

Rezultate imazhesh për arber zeneli kosovoPor, është Arbër Zeneli që është golashënuesi më i mirë te Kosova, ku deri tash ka 7 gola në 18 paraqitje.

Muriqi që tashmë ka nofkën ‘Luani’ ka mundësinë që ta tejkalojë me gola Zenelin, pasi ky i fundit nuk mund ta ndihmoj Kosovën edhe për një kohë shkaku i lëndimit që kishte pësuar ndaj Malit të Zi në Podgoricë.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv