Lajme

Murati publikon listën e bizneseve që përfituan më së shumti nga pakoja e qeverisë Hoti

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murat, ka publikuar 50 bizneset që kanë përfituar nga pakoja prej 60 mijë eurove, ndihmë ndaj bizneseve të prekura nga pandemia.

Ministri Murati ka shkruar se, Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve, në frymën e transparencës, po ashtu edhe në zbatim të marrëveshjes financiare ndërkombëtare me Bashkimin Evropian të nënshkruar dhe ratifikuar në Kuvend, publikon listën e 50 bizneseve që përfituan më së shumti nga pako prej 60 milionë eurove, e shpërndarë nga Qeveria e kaluar në tetor të vitit 2020.

Më poshtë mund të shihni listën e publikuar nga ministri:

Postime të ngjajshme
Lajme

Policia jep detaje për rastin e dhunës seksuale ndaj nxënëses në klasën e parë

Lajme

Raportohet për një sulm seksual ndaj një nxënësje të klasës së parë në Prishtinë

Lajme

“E pabesueshme”, ish-gazetarja kosovare rrëfen bisedën e burrit me ekipën e Associated Press pas bombardimit

Lajme

Eksperti amerikan godet Kurtin për gjendjen tek “1 Tetori”