Lajme

Murati jep lajmin e mirë për mërgimtarët

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka bërë të ditur se nga sot mërgata nuk do të paguajë për policën kufitare.

Përmes, një postimi në profilin e tij në Facebook, Murati ka shkruar se me marrëveshjen e arritur mes Bankës Qendrore të Kosovës dhe Byrosë Kosovare të Sigurimeve, Qeveria e Kosovës mbulon çmimin e reduktuar për 35%.

Postimi i tij i plotë:

Prej sot, mërgata nuk ka nevojë të paguajë për policën kufitare. Me marrëveshjen e arritur, me BQK dhe BKS, Qeveria mbulon çmimin e reduktuar për 35%. Nëse llogariten edhe kursimet e tarifave bankare, me këtë marrëveshje do të kursehen mbi 3 milionë euro.

Mirëpo më e rëndësishmja është që ne do të angazhohemi edhe për një zgjidhje permanente të këtij problemi, e cila besoj që do të vie shumë shpejt.

Mirësevini bashkatdhetarë!

Postime të ngjajshme
Lajme

Mërgimtari në shesh ia dhuron 200 euro Valon Sylës

LajmeShow Bizz

Nikoll Nikprelaj humb personin më të dashur të familjes

Lajme

Uran Ismaili bun në Tophane – Ja çfarë ndreqën këtë herë

Lajme

Parashikimi i motit në Kosovë, këto temperatura na presin javën e ardhshme