Sport

Munishi zbulon futbollistin më të mbivlerësuar dhe nënvlerësuar te Përfaqësuesja e Kosovës

Ismet Munishi është rikthyer t’i komentojë futbollistët e Përfaqësueses së Kosovës.

Në emisionin “Libero” në “ATV”, ai është pyetur për futbollistin më të mbivlerësuar dhe më të nënvlerësuar në përfaqësuese.

Ish-trajneri i Ballkanin ka thënë se Atdhe Nuhiu është futbollisti më i mbivlerësuar, kurse Bernard Berisha sipas tij meriton më shumë.

“Futbollisti që vlerësohet më shumë se që e meriton në përfaqësuese është Atdhe Nuhiu, ka dhënë kontribut, por nuk i bëjmë nder nëse e ftojmë dhe ai luan vetëm pesë minuta”, ka deklaruar Munishi, përcjell “Zeri.info”.

“Atë vend duhet ta zëvendësojë dikush tjetër, për shembull Mirlind Daku, i cili ka dhënë 21 gola për 18 ndeshje këtë edicion”, tregoi ai.

“Ndërkaq, lojtari më i nënvlerësuar aty është Bernard Berisha i cili ka merituar më shumë minutazh”, shtoi Ismet Munishi.

Postime të ngjajshme
Sport

“Toki” flet për fitoren e Prishtinës në Mitrovicë

Sport

“Qeqa” e komenton fitoren e Dritës ndaj Besës

Sport

“Bomba” e mbrëmjes: Xhevdet Shabani mund të largohet nga Drita?

Sport

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin