Sport

Munishi me parashikim të “çmendur” për Arbërinë!

Trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi, ka paralajmëruar një Arbëri të fortë në Superligë.

Ai ka thënë që klubi nga Dobraja ka qëndrueshmëri shumë stabile financiare, përcjellë Gazeta Olle.

Madje sipas tij, Arbëria do të ketë buxhet më të madh se gjysma e elitës.

“Arbëria ka donatorë shumë entuziastë. Unë i njoh sepse para një viti e gjysmë më kanë kontaktuar”, deklaroi Munishi në “Dueli Sportiv”.

“Arbëria ka një qëndrueshmëri të madhe financiare. Unë mendoj që në Superligë do të ketë buxhet më të madh se gjysma e skuadrave tjera”.

Ai ka uruar ekipin kuqezi dhe Besën për inkuadrimin në elitë

Postime të ngjajshme
Sport

Qëndrim Gashi kërkohet nga tri skuadra elitare dhe një evropiane

Sport

E mërkura e pasur me futboll, vëmendja në Premierligë

Sport

Drita – Gjilani edhe më herët ishte luajtur pa shikues, ja kush kishte triumfuar

Sport

Bllokohet shitja e Newcastle, kjo është arsyeja