Sport

Munishi: Kjo ndeshje më dhuroi emocionin më të madh si futbollist

Trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi njihet si njëri prej trajnerëve më karizmatik në futbollin e Kosovës.

Munishi që po shkëlqen me skuadrën e Ballkanit, është i ftuar së bashku me gruan e tij, Fluturën në “Kanal10” në një rrëfim tejet interesant.Ismeti mes të tjerash i ka treguar fëmijëve të tij disa nga fotografitë e të kaluarës së tij si futbollist.

Ai i ka treguar edhe një fotografi të miqësores Shqipëri – Kosovë në të kaluarën. Për këtë ndeshje, Munishi thotë se është emocioni më i madh në karrierën e tij.

“Si futbollist kam pasur shumë momente emocionale, por më e lumtura është në ndeshjen ndaj Shqipërisë”, deklaron Ismet Munishi, përcjell Zëri.

“Vetëm unë dhe trajneri Bylbyl Sokoli kemi pasur krevata aty. Prapë, në miqësoren e vitit 2002 e bëmë të njejtën gjë”, tregoi ai.

“Por, ku kam dalur në fushë, e kam pasur si ëndërr të luaj për reprezentacionin e Kosovës në Kosovën e lirë. Nuk mund ta përshkruaj këtë ndjenjë. Nuk do të isha i emocionuar më shumë edhe sikur të luaja në finalen e Ligës së Kampionëve”, shtoi trajneri i Ballkanit.

Postime të ngjajshme
Sport

Dikush me pica e dikush në jakuzi, futbollistët e Dritës po argëtohen para ndeshjes me Ballkanin

Sport

Futbollisti i Feronikelit emocionohet duke nderuar figurën e të ndjerit Shefqet Sinanit

Sport

Dikur ishte yll i Real Madridit, sot merret me muzikë

Sport

Drita njofton për humbjen e njërit prej më të dashurve të familjes së tyre!