Sport

Munishi ka një kërkesë për UEFA-n

Trajneri i SC Gjilanit, Ismet Munishi ka thënë se skuadra e tij e meriton një vend në garat evropiane.

Kjo deklaratë e Munishit vjen pas triumfit si mysafir i Arbërisë me rezultatin 3-4.

“Deri më tani jemi shembulli më i mirë në Superligë, ndoshta edhe në rajon”.

“UEFA duhet të na jap mundësin të luajmë në Evropë për “Fair-Play”. Federata e Futbollit duhet të bëjë kërkesë për ne”, ka thënë Munishi në ATV.

Në mesjavë Gjilani i Ismet Munishit do të ketë derbi me Dritën.

Postime të ngjajshme
Sport

Jo vetëm Mourinho, një tjetër emër i madh i futbollit mund të zbarkojë në Romë

Sport

Prishtina dhe Llapi kanë siguruar tashmë daljen në Evropë, ja sa para do t’i fitojnë

Sport

Skuadra e madhe gjermane kërkon Granit Xhakën

Sport

Liverpool kërkon yllin e Real Madridit, ky është çmimi i vendosur për të