Sport

Munishi i drejtohet futbollistëve të tij me fjalët e Skënderbeut!

Skuadra e Ballkanit mposhti në udhëtim klubin e Arbërisë me rezultatin final në 2:4 në një ndeshje të zhvilluar në kuadër të xhiros së gjashtë në Superligën e Kosovës në futboll.

Me katër gola të realizuar në pjesën e dytë, Ballkani fitoi takimin ndaj Arbërisë, shkruan IndeksOnline

Pas kësaj fitore të madhe, Ismet Munishi vjen me një postim të çuditshëm, ai i drejtohet futbollistëve të tij me fjalët e Skënderbeut në veprën e Marlin Barletit “Historia e Skënderbeut”.

“Me anë arsyes merren përsipër e mbarohen punët më të mëdha. Është e vështirë që fati ta gabojë mendimin dhe të mos i shkoj pas trimërisë.”

(Skenderbeu duke u folur sfetigradasve)

– Marin Barleti, “Historia e Skënderbeut”

Postime të ngjajshme
Sport

Ballkani nuk di për humbje në Suharekë që 550 ditë, ja cila skuadër e mposhti e fundit

Sport

Juventus – Barcelona: Publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes më të zjarrtë të mbrëmjes në Ligën e Kampionëve

Sport

Brugge - Lazio: Publikohen formacionet zyrtare, ky është vendimi për Vedat Muriqin

Sport

Fjalimin e Kryetarit të Komunës në zhveshtore që e motivoi Ballkanin për fitoren e sotme, duhet ta dëgjoni