Sport

Mungesë e madhe te Llapi para ndeshjes me Dritën

Skuadra e Llapit ka arritur që t’ia ndal hovin ekipit të Gjilanit duke e ndalur me barazim 2-2 në kuadër të javes së 27-të.

Kurse, në fundjavë skuadra llapjane do t’i bëj konak kryesuesit të Superligës së Kosovës, Dritës, shkruan Gazeta Sheshi.

Në këtë ndeshje, Tahir Batatina, nuk mund të llogaris në portierin italian, Giacomo Nava, i cili ka përmbushur normën e kartonëve.

Nava është ndëshkuar për protesta ndaj gjyqtarit kryesor pas mbylljes së pjesës së parë në ndeshjen e fundit kundër Gjilanit.

Gjithashtu në pikëpyetje janë edhe dy futbollistët cilësor, Benjamin Emini dhe Kastriot Selmani pasi që kanë pësuar lëndim.

Llapi zë vendin e gjashtë me 39 pikë të mbledhura, ndërsa Drita pozicionohet në vendin e parë me 58 pikë të grumbulluara.

Llapi – Drita do të zhvillohet në stadiumin “Zahir Pajaziti” të Podujevës

Postime të ngjajshme
Sport

Qëndrim Gashi kërkohet nga tri skuadra elitare dhe një evropiane

Sport

E mërkura e pasur me futboll, vëmendja në Premierligë

Sport

Drita – Gjilani edhe më herët ishte luajtur pa shikues, ja kush kishte triumfuar

Sport

Bllokohet shitja e Newcastle, kjo është arsyeja