Sport

Mungesa të shumta dhe surpriza për Kombëtaren, titullarët e Shqipërisë dhe Andorrës

Kombëtarja shqiptare e futbollit luan sot në 20:45 me Andorrën në ‘Air Albania’. Sfida e fundit në kualifikueset e Botërorit 2022 do duhet të fitohet nga kuqezinjtë, për të mbajtur vendin e tretë në grupin I.

Gjashtë lojtarë janë jashtë për kuqezinjtë, teksa mes mungesave dhe dëmtimeve trajneri Edy Reja ka skicuar titullarët e sfidës së sotme. Broja, Bare dhe Kumbulla janë të dëmtuar, ndërsa Cikalleshi, Ismajli dhe Gjasula janë të pezulluar. Gjykon sfidën Andris Treimanis nga Letonia.

Formacionte zyrtare:

Shqipëria: Strakosha, Hysaj, Mihaj, Dermaku, Hoxhallari, Roshi, Ramadani, Laçi, Uzuni, Cekiçi, Seferi Trajner: Edy Reja

Andorra: Gomes, San Nicolas, Llovera, Garcia, Alavedra, Cervos, Martinez, Vieira, Pujol, Alaez, Rosas Trajner: Koldo Alvarez

Related posts
Sport

Xhaka rikthehet në stërvitje të plota, Arteta tregon kur do të jetë i gatshëm

Sport

Formacionet zyrtare: Roma – Inter

Sport

Broja thyen një tjetër rekord në Premier Ligë pas golit të shënuar

Sport

Eskalon debati mes Xhevdet Pozharit e Shpëtim Deskut: ‘Me pas qenë te unë ishim nda ndryshe’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *