Sport

Mundohet të kapë topin, qeni futet në fushë dhe “driblon” lojtarin

Në sfidën e Premier Ligës boshnjake midis Slobodës dhe Posusjes e cila përfundoi në barazim 1-1, e vlefshme për javën e 10-të, ka ndodhur diçka gazmore.

Në minutën e 2 të takimit një qen ka hyrë në brendësi të fushës dhe ka shkuar në drejtim të topit për ta kapur dhe luajtur me të.

Ndërkohë që një futbollist mundohej që ta kapte topin nuk mundi dot pasi qeni e “dribloi” lojtarin. Një moment humoristik në futboll.

Në Premier Ligën boshnjake, Sloboda renditet në vendin e 4 në kuotën e 16 pikëve, ndërsa Posusje klasifikohet në vendin e fundit në kuotën e 7 pikëve./Panoramasport.al

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit