Sport

Muharrem Sahiti flet për miqësoren ndaj San Marinos

Kosova pritet që ta zhvillojë një ndeshje miqësore me San Marinon.

“Darndanët” pritet që ketë ndeshje ta zhvillojnë në muajin qershor edhe pse ende nuk është e konfirmuar zyrtarisht.

Kombëtarja e San Marinos renditet në vendin e 210-të në ranglistën e FIFA-s dhe tradicionalisht ka qenë një kundërshtar i lehtë për kombëtaret që janë përballur me të.

Marrë parasysh që kundërshtari është dukshëm më i lehtë, kjo mund të jetë një mundësi e mirë që futbollistët e Superligës së Kosovës të ftohen nga trajneri Bernard Challandes.

 

Drejtori Sportiv i kombëtares së Kosovës, Muharrem Sahiti ka folur për këtë gjë në një prononcim për GazetaBlic Sport.Ai tha se kjo është në kompetencë të trajnerit, por se ai është i interesuar që të ketë futbollistë nga Superliga e Kosovës të ftuar. Poashtu ai tha se Challandes është vazhdimisht në përcjellje të tyre.

“Ende nuk është e konfirmuar zyrtarisht si ndeshje, por natyrisht është shumë pranë. Është në kompetencë të trajnerit dhe është natyrisht që ai vendos në lidhje me ftesat e futbollistëve. Unë tashmë jam në një detyrë tjetër si Drejtor Sportiv, por prapë jam aty në shtab”.

“Por, sidoqoftë edhe ai është i interesuar që të ketë futbollistë nga Superliga e Kosovës dhe vazhdimisht është duke e përcjellur atë dhe sigurisht mundet të ketë futbollistë të ftuar” tha Sahiti për GazetaBlic Sport.

 

Kujtojmë që Challandes u kritikuar ashpër për shkak se nuk e përfshiu në listën e grumbullimit asnjë futbollist nga rangu elitar i futbollit kosovar, madje në të nuk ishte as Mirlind Daku që kishte deri në atë kohë 21 gola të shënuara.

Postime të ngjajshme
Sport

Skuadra e madhe gjermane kërkon Granit Xhakën

Sport

Liverpool kërkon yllin e Real Madridit, ky është çmimi i vendosur për të

Sport

Joshua – Fury, konfirmohet data e duelit të shumë pritur

Sport

Zbulohet cili do të jetë transferimi i parë i Barcelonës