Sport

Muhamet Dragusha flet për super përballjen, Kosovë-Çeki

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë dy ndeshje për kualifikimet Euro 2020 kundër Çekisë më 7 shtator në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë dhe kundër Anglisë, më 10 shtator në Southampton.

Ndeshja me Cekinë do të jetë e vështirë. pasi përball kemi një kombëtare e cila po rritet nga loja në lojë, ka thënë fillimisht për BlicMedia, trajneri i njohur Muhamet Dragusha.

“Lojë e vështirë shumë pasi përball kemi një kombëtare që po rritet me lojën e tyre lojë pas loje, kur kësaj ia shtojmë edhe mungesat e super lojtarëve tanë, atëherë bindëshëm se do të jetë lojë e vështirë. Ne në kontigjent të lojtarëve tashmë kemi lojtarë të dëshmuar në klubet e tyre dhe mendoj që ata që do startojnë do të jenë të gatshëm të japin maksimumin dhe të dalin në fund të gëzuar”, ka thënë analisti i njohur.

“Unë e besoj këtë gjë pasi kemi arrdhje të reja dhe të talentuar disa në super form e disa mirë me minutazh të luajtur, gëzon rikthimi i super mesfushorit tonë Valon BERISHA …
Në qoftëse vazhdojmë me të njejtën dëshirë lojë dhe taktik dhe vetebesim tek lojtarët ne edhe fitojm pasi edhe shikuesit e shumtë do të jenë në peërkrahje të lojtarëve tanë dhe motivi sigurisht do të rritet në vazhdim të lojës“, ka deklaruar trajneri dhe analisti i njohur Muhamet Dragusha për BlicMedia.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv