Sport

Mourinho tregohet nostalgjik, kujton një moment të madh në karrierën e tij sa ishte në Spanjë

Jose Mourinho u shkarkua dje nga detyra e trajnerit në klubin e Tottenham Hotspur për shkak të rezultateve jo të mira.

Megjithatë, “Special One” nuk i ka ndaluar postimet e tij në rrjetin ‘Instagram’ ku përmes një fotoje ka kujtuar triumfin e madh të vitit 2011 në ‘Copa del Rey’ me Real Madridin, shkruan Gazeta Olle.

Mbretërit në finale kishin mposhtur rivalin e madh Barcelonën pas vazhdimeve me rezultat minimal 1-0, dhe pikërisht sot është përvjetori i kësaj fitore.

Ky është postimi nga Jose Mourinho:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jose Mourinho (@josemourinho)

Postime të ngjajshme
Sport

Dukagjini – Llapi: Kjo skuadër rrëmben trofeun e Kupës së Kosovës

Sport

Ka gol në finalen, Dukagjini – Llapi

Sport

Milani me një këmbë në Ligën e Kampionëve

Sport

Formacionet zyrtare: Dukagjini – Llapi