Sport

Mourinho shpërthen në lot, shkaku i Xherdan Shaqirit

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Janë bërë saktësisht tetë muaj nga koha kur Jose Mourinho u shkarkua nga posti i trajnerit të Manchester Unitedit

Tekniku i njohur portugez u shkarkua nga Manchester United pas ndeshjes kundër Liverpoolit ku ‘Djajtë e Kuq’ u mposhtën 3-1 me dy golat të shënuar në atë takim nga ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri, shkruan Periskopi.

Që nga dhjetori i vitit të kaluar ‘Special One’ është i papunë edhe pse ofertat për të nuk kanë munguar.

Mourinho e pranon që po i mungon adrenalina që i jep futbolli dhe ka zbuluar se është duke e mësuar gjuhën gjermane.
Më mungon futbolli, adrenalina që të jep fusha. Futbolli është futboll,” ka thënë 58 vjeçari.

“Tani për tani jam duke mësuar gjuhën gjermane. Unë nuk e kam ditur këtë gjuhë. Unë flas anglisht, spanjisht, frengjisht dhe italisht.
Mourinho ka qenë menaxher për 19 vite, derisa puna e tij e parë ishte te Benfica në vitin 2000.

Le të shpresojmë që ai do të rikthehet sa më shpejt pasi futbolli është shumë më i mirë me të.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv