Sport

Mourinho nuk tallet, peshkon te Man City, super ylli i futbollit drejt Romës!?

Kthimi i madh i Jose Mourinho-s në Serinë A autorizon tifozët e Roma-s që të kenë ëndrra të mëdha për të ardhmen.

Historia ka treguar se skuadrat që drejton Mou bëjnë investime të rëndësishme në merkato. Tifozët verdhekuq shpresojnë që e njëjta gjë të ndodhë edhe te Roma.

Këto shpresa janë ndezur akoma më shumë nga AsRomaLive.it, që ka bërë të ditur se klubi italian është kontaktuar nga disa ndërmjetës për Gabriel Jesus.

Sezoni i brazilianit, i cili është kërkuar edhe nga Juventus dhe Inter në të kaluarën, nuk ka kaluar një sezon shumë të mirë dhe është lënë në stol nga Guardiola në finalen e Champions League, një tjetër tregues për një largim të mundshëm të lojtarit në fund të sezonit.

Lojtari paguhet 4.6 milionë euro në sezon, por pengesa e vërtetë është vlera 50 milionë euro e kartonit.

Postime të ngjajshme
Sport

Ja çfarë kishte thënë Eriksen për Kosovën kur ishte në Prishtinë

Sport

Ish-mjeku i Eriksen, jep detajet tmerruese lidhur me futbollistin dhe tregon çfarë mund t’i ketë ndodhur

Sport

ZYRTARE: A&N përforcohet me ish-futbollistin e Lirisë

Sport

Mourinho i çmend tifozët e Romës, po e transferon yllin nga Real Madridi!