Sport

Mourinho ia vendos vetes një pseudonim të ri

Trajneri portugez, Jose Mourinho i ka dhënë vetes një pseudonim të ri.

Mourinho e kishte fituar pseudonimin e tij të parë “I veçanti” në vitin 2004 kur kaloi te Chelsea nga Porto, shkruan “Zeri.info”.

Ai e kishte quajturt veten në këtë mënyrë pasi fitoi Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës me Porton për dy edicione.

Mourinho më pas e drejtoi Interin, Real Madridin, Chelsean, Manchester Unitedin dhe tani Tottenhamin.

Tani ai ka vendosur ta ketë një pseudonim të ri.

“Më quani ‘me përvojë’. Tani jam shumë më me përvojë”, ka thënë Mourinho.

Postime të ngjajshme
Sport

Trepça '89 - Gjilani: Forma e të dyja skuadrave në pesë ndeshjet e fundit dhe përballjet direkte

Sport

Ndeshje interesante zhvillohen sot në Ligën e Parë

Sport

Superliga e Kosovës vazhdon sot me këto ndeshje

Sport

Thaçi paralajmëron Dritën