Lajme

Motoja e Vetëvendosjes për zgjedhje: Albini përpara, na priftë e mbara

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Lëvizja Vetëvendosje ka mbledhur Këshillin e Përgjithshëm për ra zyrtarizuar kandidatin port Kryeministër dhe listën me 100 kandidatë për deputetë.

“Po e ndjej para jush peshën që ta paraqes propozimin për kandidat port kryeministër, i cili do të jetë Kryeministër i ardhshëm”, ka thënë Konjufca para delegatëve.

“Ai është simboli i Vetëvendosje, aktivisti më i dalluar që s’u ndal kurrë, shoku ynë i përkushtuar që nuk të braktisë sepse asnjëherë nuk e lëshon kauzën, deputeti i shkëlqyeshëm veprimtari i palodhshëm më meritori prej nesh, kryetari i VV-së, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti”.

“Në në betejën e fitores do të hymë me moto të qartë: Albini përpara, na priftë e mbara”.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat