Lajme

Moti sot në Kosovë

Paraditja e së enjtes do të jetë me diell, ndërsa gjatë ditë në Kosovë do të ketë vranësira.

Ndërsa në mbrëmje parashihet të bie shi.

Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) kanë njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-4 gradë Celsius, ndërsa ato maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot i vranët e me intervale diell ndërsa në vendet malore mund të ketë riga të dobëta shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1 deri 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-10 m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Postime të ngjajshme
Lajme

Kompania që transportoi kokainën dhe pronarët e saj

Lajme

A është çmimi arsyeja që Kosova ende nuk ka blerë asnjë vaksinë?

Lajme

Ndodhë në Kosovë: Vetura për pak sa nuk i shtyp publikun që shikonin garat

Lajme

Këta janë të arrestuarit në aksionin e sotëm ku u kapën 400 kg kokainë