Lajme

Moti për sot dhe nesër në Kosovë

13.01.2021 – Kryesisht me vransira dhe ftohtë. Pasdite dhe në mbrëmje priten rrebeshe të dobëta bore. Nga Dukagjini shi i dobët, e me rënie të temperaturave borë e dobët.

Temperaturat në vise të ulëta -4C deri 4C, e në vise malore -5C deri -1C. Do të fryjë erë mesatare kryesisht nga verilindja 4-8m/s. Indeks UV 1.

14.01.2021 – Mot më i ftohtë. Paradite me kthjellime. Ditën kryesisht me vransira, e pasdite priten reshje të shkurta bore, që vende-vende mund të jenë edhe të intensitetit mesatar. Deri në mbrëmje reshjet pushojnë e priten edhe kthjellime.

Temperaturat në vise të ulëta -6C deri 1C, e në vise malore -12C deri -3C. Do të fryj erë e lehtë dhe mesatare nga veriperëndimi 1-7m/s. Indeksi UV: 1.

Postime të ngjajshme
Lajme

Çfarë ndodh nëse një president refuzon të largohet nga Shtëpia e Bardhë?

Lajme

Policia jep detaje për vdekjen e 46-vjeçarit nga Vitia, që ishte raportuar i zhdukur

Lajme

Dyshohet se koronavirusi i ri ka mbërritur në Kosovë

LajmeShow Bizz

Adriana Matoshi nuk beson ende që është kyqur në politik