Lajme

Moti për dy ditët e ardhshme në Kosovë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat më të theksuara do të jenë rrëzë maleve.

Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet ndjeshëm parashihet të rriten, duke shënuar vlerat ndërmjet 23-25 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes e lehtë deri mesatare.

27.09.2019 – Kryesisht kthjellët dhe me diell. Në mëngjes në vise të ulëta mundësi për mjegull/mjegullinë. Erë e lehtë nga veriperëndimi-veriu 1-4m/s. Indeksi UV: 5.

28.09.2019 – Ngrohtë, kryesisht kthjellët dhe me diell. Erë e lehtë nga jugu 1-5m/s. Indeksi UV: 5.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat