Lajme

Moti në Kosovë, mëngjeset me reshje shiu

Me mot relativisht i ngrohtë ka nisur muaji shkurt. Situatë e ngjashme meteorologjike do të vazhdoj edhe gjatë gjithë javës.

Mëngjeset do të jenë me reshje shiu, ku gjatë ditës pritet të ketë kthjellime dhe rritje të temperaturave maksimale mbi vlerat e mesatareve.

Temperaturat minimalet do të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-14 gradë Celsius.

Kushtet biometeorologjike do të jenë relativisht të mira për shkak të prezencës aktive të elementeve meteorologjike. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-11m/s.

Postime të ngjajshme
Lajme

Xharra: Albin, kur të thërret Izraeli, merre guximin !

Lajme

Koronavirusi qëndron në rroba deri në 3 ditë, ky material paraqet rrezikun më të madh

Lajme

Ky është parashikimi i motit për ditët e para të marsit

Lajme

Nga këto komuna janë rastet e reja