Lajme

Moti gjatë fundjavës edhe me reshje bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm, i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas IHMK-së, vranësirat ditën e premte vende-vende do të shoqërohen me riga të dobëta shiu, ndërkohë që në vise malore parashihet të bie edhe borë.

“Në veriperëndim të vendit priten edhe reshje bore ndërsa në viset malore parashihet të bie vetëm borë të intensitetit të dobët deri mesatar. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga veriu me shpejtësi 1-6m/s”, thuhet në njoftimin e Institutit.

Postime të ngjajshme
Lajme

OBSH’ja paralajmëron për valën e tretë të koronavirusit

Lajme

Nxehen nga Nisma e “sulmojnë” Vjosa Osmanin

Lajme

Skandaloze: Zyrtari i MTI-së keqpërdor pagesën e licensave, u kërkon ryshfet kompanive

Lajme

Presidenti serb tregon kush ia ndaloi hyrjen në Kosovë