Lajme

Moti acar mbetet në Kosovë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Masat ajrore me origjinë polare kanë përfshirë rajonin dhe do të qëndrojnë edhe për një ose dy ditët e ardhshme.

Megjithatë temperaturat maksimale do të fillojnë të rriten, por njëkohësisht ato minimale do të ulen edhe më shumë ngase pritet të ketë kthjellim të pjesshëm të motit.

Ato rajone ku dy netët e ardhshme do të ketë kthjellime rrezikohen nga acari nga -2 deri në -5 ose -6 gradë Celsius, ndërsa ato rajone ku vranësirat do të mbesin prezente gjatë natës ngricat do të jenë të buta.

Sidoqoftë, nata e sontme do të jetë kryesisht i vranët e acar më i butë. Rreziku më i madh për disa lloje të pemëve me vegjetacion të hershëm do të jetë dy netët e ardhshme, ngase siç e theksuam më herët do të ketë kthjellime në shumë rajone./Meteoballkan

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat