Lajme

Mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu

Gjatë dy ditëve të ardhshme në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) njofton se prezenca e përkohshme e erërave nga verilindja do të krijoj kushte që në disa vende reshjet e shiut të përcjellën me fjolla bore.

“Gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu. Reshjet do të fillojnë kryesisht në pjesën e dytë të ditës së mërkurë për të vazhduar edhe gjatë ditës së enjte. Prezenca e përkohshme e erërave nga verilindja do të krijoj kushte që në disa vende reshjet e shiut të përcjellën me fjolla bore”, njofton IHK.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-10 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi 1-5m/s.

Postime të ngjajshme
Lajme

OBSh-ja: Do të triumfojmë në luftën kundër Covid-it

Lajme

Shqipëri, pandemia nxit investimet në klinika private

Lajme

Abrashi, LDK do t’i ruaj votat që i ka pasur: Largimi i Vjosa Osmanit s’ka ndikuar

Lajme

Pejë, në spital janë duke u trajtuar 72 pacientë të prekur me Covid-19