Sport

Mos i humbisni këto përballje të premier ligës angleze

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Manchester United-Chelsea e javës së parë shërbeu vetëm si një antipastë sepse Premier League kampionati më i bukur në botë, sjell çdo javë nga një superndeshje.

Përballja big e javës së dytë është ajo që do të luhet pasditen e sotme në Etihad Stadium, me kampionët në fuqi të Manchester Cityt që presin në shtëpi Tottenham Hotspur në një ndeshje që pritet të dhurojë spektakël.

Të dyja skuadrat fituan ndeshjet e tyre të javës së parë respektivisht ndaj West Ham dhe Aston Villas.

City megjithatë ende nuk e ka harruar eliminim nga edicioni i kaluar i Champions League dhe do të tentojë të hakmarret sonte.

Mungesat janë më evidente te miqtë të cilët nuk kanë në dispozicion lojtarë me peshë Son i pezulluar dhe Dele Alli i dëtmuar pa harruar Foyth e Sessegnon, ndërkohë që te City mungojnë Mendy dhe Sane.

Gjatë ditës së sotme do të kërkojë tri pikë edhe Liverpooli, që nga ora 16:00 udhëton te Southampton.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv