Sport

Morina: Ky futbollist sonte bëri një ndeshje shumë të qetë dhe profesionale

Ka përfunduar ndeshja e sontme mes Kosovës dhe Moldavisë, e fundit për këtë cikël të Ligës së Kombeve.

Përfaqësuesja e Kosovës ishte nikoqire e Moldavisë sonte në stadiumin “Fadil Vokrri”, në kryeqytet, raporton “Zeri.info”.

Ndeshja e vlefshme për grupin 3 të Ligës C të Kombeve, i takoi vendasve me rezultat minimal, 1:0.

Pas ndeshjes, trajneri kosovar, Arbnor Morina e ka komentuar ndeshjen e sotme derisa ka lavdëruar Ibrahim Dresheviçin.

“Dresheviçi ka luajtur tërë lojën me qetësi shumë të madhe, me saktësi të mirë të pasimeve”, deklaroi Morina në “RTK”, përcjell “

Postime të ngjajshme
Sport

Zyrtare: Finalja e kompeticionit të madh evropian do të zhvillohet në 'Air Albania'

Sport

Pele shkruan postim zemërthyes një javë pas vdekjes së Maradonës

Sport

Kundërshtarët jo se jo, por as në stërvitje nuk po mundin ta ndalin Almir Kryeziun

Sport

Këto janë gjyqtarët të cilët do ta ndajnë drejtësinë në xhiron e 16-të