Sport

Momenti kur Nora Gjakova e mposht xhudisten serbe dhe fiton medaljen e bronztë

Xhudistja e Kosovës, Nora Gjakova, është fituese e medaljes së bronztë në Kampionatin Botëror, që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

Gjakova në luftë për medalje mposhti serben Marica Perishiqin.

Nora e ka administruar luftë në mënyrë të shkëlqyeshme, duke mos e lejuar në asnjë rrethanë serben që të befasojë.

Gjakova i dha leksion serbes 12 sekonda pa përfunduar sfida Gjakova siguron epërsinë dhe fitoren e madhe.

Një e arritur e madhe e xhudistes tonë që duket në kulm të karrierës pak javë pa filluar Lojërat Olimpike.

Postime të ngjajshme
Sport

Rashica në Premierligë, vjen reagimi i Munishit

Sport

Prezantimi i veçantë i Milot Rashicës te Norwichi me flamur të Kosovës

Sport

Zbulohet shuma e transferimit të Rashicës në Premierligë, kjo është shuma që përfiton ish-klubi i tij, Vushtrria

Sport

Mesazhi emocional i Rashicës drejtuar tifozëve të Werder Bremenit pas transferimit në Premierligë