Sport

Momenti kur Florian Marku ia ‘fiku dritat’ kundërshtarit dhe e detyroi të dorëzohet në raundin e tetë

Florian Marku e ka mbyllur me fitore meçin ndaj Rylan Charltonit, duke vazhduar kështu si i pamposhtur edhe më tej, shkruan Zeri.info.

Boksieri shqiptar ka mposhtur boksierin nga Britania e Madhe në meçin e zhvilluar sonte në ‘The SSE Arena’ në Wembley të Londrës.

28 vjeçari tani ka tetë fitore dhe një barazim nga nëntë ndeshje në boksin profesionist.

Fitorja sonte për Markun erdhi në raundin e tetë, pasi trajneri i Charltonit hodhi peshqirin e bardhë në dysheme.

Për më shumë se çfarë ndodhi në raundin e tetë, mund ta shikoni videon e mëposhtme.

 

Postime të ngjajshme
Sport

Atmosferë fantastike te Drita, drejtori i klubit befasohet për datën e tij të lindjes!

Sport

Liga e Parë, këto janë delegimet e plota të xhiros së 17-të

Sport

Zyrtarët e ndeshjeve të Superligës për xhiron e 23-të

Sport

Klubi anglez nuk heq dorë, të vendosur për transferimin e Milot Rashicës