Momenti i përplasjes së ashpër Arteta – Klopp

Po zhvillohet ndeshja derbi e xhiros së 12-të në Premier League, në mes të Liverpoolit dhe Arsenalit.

Vendasit kanë shkuar në pushim me epërsi minimale 1-0, me golin e shënuar me kokë nga Sadio Mane në minutën e 39-të, shkruan Gazeta Olle.

Pak para shënimit të golit, pati një përplasje të ashpër mes dy trajnerëve, Arteta Dhe Klopp.

Gjithçka filloi pasi Arteta reagoi pas një ndërhyrje në futbollistin e Arsenalit, teksa Klopp u nervozua me atë reagim.

Situata mund të eskalonte po mos të vepronin shpejt pestarët e stafit të të dy taboreve për t’i ndaluar trajnerët.

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme