Lajme

Moderatorja shqiptare infektohet me koronavirus

Moderatorja e njohur Ori Nebiaj është infektuar me COVID-19.

 

Lajmin e ka bërë të ditur Isli Islami mëngjesin e kësaj të hëne në emision, gjatë një interviste që po zhvillonte me kreun e Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj.

Isli bëri me dije se fatmirësisht Ori ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore.

“Nuk e di nëse te 127 keni hasur javën e kaluar një telefonatë, e cila vinte nga një vajzë e re nga Tirana, me banim te rruga ’Islam Alla’, identifikuar me emrin Oriela Nebiaj që tregonte për simptomat që kishte. Nuk e di nëse është regjistruar, sepse edhe Orin e kemi me Covid. Përfitojmë nga rasti për t’i uruar të shkuara dhe i themi se e presim shumë shpejt. Mbi të gjitha duke i qetësuar të gjithë dhe duke u thënë se është mirë me shëndet”, bëri të ditur Isli.

Postime të ngjajshme
Lajme

Diplomati shqiptar godet Kurtin për vizitën në Lezhë

Lajme

KEDS njofton se do të ketë ndërprerje të rrymës në këto vende

Lajme

Reagon LVV pas deklaratave të Grenellit drejtuar Kurtit

Lajme

Ministria e Financave me njoftim për pagesën e dytë të shtesave për mësimdhënësit